Nemzetközi együttműködések és hallgatótoborzás Indonéziában
2024.12.02.
Nemzetköziesítés | Felsőoktatás
Indonéziába utazott a Study in Hungary delegációja október 28. és november 7. között, ahol a Tempus Közalapítvány 10 hazai egyetemmel közösen népszerűsítette a magyarországi felsőoktatást és a hazánkban elérhető ösztöndíjprogramokat.
Az indonéziai misszió során – melynek kiemelt célja volt a szakmai partnerkapcsolatok és az alumni hálózatok megerősítése – a delegáció aktívan együttműködött Magyarország jakartai nagykövetségével, amely kulcsszerepet játszott a program sikerében.
Kapcsolatok, találkozások és lehetőségek
A program egy egyeztetéssel kezdődött a jakartai magyar nagykövetség munkatársaival és George Iwan Marantika-val, Yogyakarta tiszteletbeli konzuljával, aki értékes tanácsokkal látta el a delegáció tagjait. Innen a University of Gadjah Madára vezetett az út, ahol a magyar intézmények képviselői találkoztak a nemzetközi iroda vezetőivel, valamint a stratégiai partnerségek igazgatójával. A megbeszélések során a már meglévő együttműködések továbbfejlesztése és új partnerkapcsolatok kialakítása került a fókuszba.
A kiküldetés egyik kiemelt célja a hallgatótoborzás volt, amelyet a delegáció egységes Study in Hungary standdal képviselt az EHEF Indonesia 2024 hallgatói vásárain Yogyakartában és Jakartában, valamint a középiskolás diákok toborzását célzó Begin Group High School Tour rendezvényeken. Az EHEF eseményein az alap-, mester- és doktori képzések promóciója volt a fókuszban, míg a Begin Group rendezvényein az osztatlan orvosi, művészeti és jogi képzések népszerűsítése volt a cél a középiskolás célcsoport körében. Mindegyik eseményen rengeteg érdeklődő volt, akik részletes tájékoztatást kaptak Magyarországról, a hazai felsőoktatásról és egyetemekről valamint a Stipendium Hungaricum és a Diaszpóra Felsőoktatási ösztöndíjprogramokról.
Exkluzív események az együttműködés jegyében
A kiküldetés során három kiemelt eseményen is részt vett a delegáció, melyet a Tempus Közalapítvány és a nagykövetség közösen szervezett. A résztvevők meglátogatták az Universitas Indonesia egyetemet, ahol B2B tárgyalásokon vettek részt az ott dolgozó partnerekkel. Ezt követően a Study in Hungary partnertalálkozón az indonéz felsőoktatási intézmények képviselőivel folytattak megbeszéléseket szakmai kapcsolatépítés céljából. A nap végén került sor a Magyarországon tanult indonéz hallgatók alumni találkozójára, ahol a résztvevők alumnusok megismerhették az Alumni Network Hungary nemzetközi alumni hálózat lehetőségeit. Az események amellett, hogy széleskörben népszerűsítették a magyar felsőoktatást, a partnerek hosszútávú együttműködését is megalapoztak.
Új irányok, ígéretes eredmények
Az indonéziai program során a delegáció sikeresen megerősítette a meglévő kapcsolatokat és számos új együttműködést alakított ki. A hallgatók és partnerek aktív érdeklődése egyértelműen jelzi, hogy a magyar felsőoktatás egyre vonzóbb célpont a nemzetközi piacon. Az Alumni Network Hungary bemutatása tovább fokozza a magyar intézmények nemzetközi elismertségét, és új lehetőségeket nyit a jövő hallgatóinak és partnereinek.
A program nemcsak a magyar felsőoktatás népszerűsítésében, hanem Magyarország és Indonézia közötti kulturális és oktatási kapcsolatok erősítésében is fontos mérföldkő volt.
Utolsó módosítás: 2024.12.02.